Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novodobá historie

Od r. 2000  ochotnické divadlo obnovilo svoji činnost.

Divadelního  žezla se chopila mladá generace , která oslovila starší a zkušené ochotníky s jejichž pomocí se začala psát další kapitola divadelní scény v Jevišovicích.. 

DÍVČÍ VÁLKA

 František  Ringo  Čech
obsazení: 6 mužů, 3 ženy

Mimořádně vtipné, osobité pojednání o historii starých Slovanů nahlíženo optikou populárního spisovatele, malíře, bubeníka, zpěváka a herce Františka Ringo Čecha. Jiráskovy Staré pověsti české - povinná četba všech českých dítek školou povinných! Takže každý z nás jistě alespoň něco málo tuší o životě našich dávných předků a jistě také o jedné z těch dávných událostí, jakou byla Dívčí válka - vězte však, že ne všechno, co Jirásek napsal a ve školách nás učili musí být pravda! Tato hra je toho důkazem. Úsměvná parodie na známou pověst o dívčí válce.


Bivoj - Antonín Košíček
Lumír – František Brázda
Kazi – Jana Březinová
Vlasta – Jolana Karlová
Šárka – Markéta Brázdová
Okov- Rakev – Petr Karl
Přemysl – Radek Hubatka
Vojan, Častová –Roman Makovička

.......................................................................................................................................................................

BYLO NEBYLO, aneb jak švédové L.P.1645 Brno marně dobývali

Vlastimil Peška
obsazení: 29 mužů, 9 žen, kompars
žánr: historická komedie o 9 obrazech

Tuto rozvernou komedii o marném dobývání Brna švédskými vojsky za třicetileté války napsal Vlastimil Peška na žádost švédského lidového spisovatele Hanse Eriksona. Hra vtipně glosuje starý a stále přežívající nešvar, kterým je překrucování dějinných faktů. Vše se odehrává na pozadí jednoduché, avšak nosné dějové linky, vystavěné na motivu známé brněnské pověsti o předčasném zazvonění poledne na brněnském Petrově, díky kterému Švédové ukončili bitvu a Brno tak nebylo dobyto.
Komedie může být obsazena libovolným počtem herců, kteří si mohou doslova zařádit asi ve čtyřiceti menších i větších rolích (nejmenší doporučený počet herců je dvanáct). Perličkou komedie je vtipné, avšak srozumitelné použití osmi evropských jazyků - od angličtiny až po maďarštinu
 

 ObrazekHrají::

 

Dohnal Jiří ml., Hubatka Radek,
Karlová Jolana, Košíček Antonín,
Kuklová Hana, Lupačová Milena,
Makovička Roman, Mandát Marek,
Rozehnal Jiří, Slezáková Eva,
Svoboda Josef , Vajčner Tomáš 

 

 

Obrazek


Klavírní doprovod – L.Zapletal
Scéna – Votrubec Vláďa
Režie- společná
Nápověda –Procházková Lída
Sehráno :10.5.2003

...............................................................................................................................

POPRASK NA LAGUNĚ (Le Baruffe Chiozzotte)
Carlo Goldoni

překlad: Zlata Kopová
obsazení: 10 mužů, 5 žen
žánr: komedie

Goldoni (1707–1793) je nejplodnějším a také nejhranějším italským dramatikem. Ve svém Poprasku na laguně plnokrevně zobrazuje lidi, které během svého dobrodružného života dobře poznal – obyvatele Chiozzy. Zatímco nad lagunou přejde jeden jediný den, prožijeme s hrdiny životní kolotoč plný smíchu, vášní, smiřování i vzteklých šarvátek.
Goldoni sám ke své hře podotýká: „Mezi lidmi nízkého stavu jsou tyhle poprasky běžný jev a v Chiozze k nim dochází častěji než kde jinde. Je to věrný obraz kreslený podle přírody – a v tom tkvěl hlavní důvod úspěchu.“ Poprask na laguně je jedinečná komedie lidských charakterů nabízející skvělé herecké příležitosti. Protože není zatížena dobou, v níž vznikala, ale naopak se opírá o živé, každodenní situace, nalezneme v ní uvažování jak současných teenagerů, tak rodičů, s čímž máme všichni dobrou zkušenost.

Hrají:
Patron Toni – Brázda František
Komisař, soudní posel, sluha, prodavač dýní Čahoun - Dohnal Jiří ml.
Patron Fortunato – Hubatka Radek
Orsetta – Jakoubková Hana
Pani Libera – Karlová Jolana
Lucieta - Karlová Vendula
Toffolo – Košíček Antonín ml
Pani Pasqua – Lupačová Milena
Beppo – Makovička Roman
Checca – Radová Tereza
Vyšetřující Isidoro – Rozehnal Jiří
Patron Vincenzo – Svoboda Josef
Titta - name - Vajčner Tomáš

Scéna: Hubatka Radek, Mandát Marek
Režie: Slezáková Eva
Nápověda: Málková Marie
Klavír: Zapletal Ladislav
Sehráno :29.5.2005

..........................................................................................................................................................................

NEPOŽÁDÁŠ O MANŽELKU BLIŽNÍHO SVÉHO

ObrazekHrají:
Bláhová Žaneta
Dohnal Jiří ml.
Hrušková Dana
Hubatka Radek
Karlová Jolana
Košíček Antonín
Lupačová Milena
Málek Pavel
Rozehnal Jiří
Slezáková Eva
Svoboda Josef

Obrazek


Režie: společná
Nápověda: Tanevová Michala
Sehráno: 2006

Obrazek

........................................................................................................................................................................ 

ŽENY NA SNĚMU


Komedie Joachim Knauth podle Aristofana


Hra se odehrává v Řecku. Prosté ženy z lidu byly nespokojeny s vládou mužů a rozhodly se tuto vládu svrhnout. Ženská chytrost zvítězila ve státě vládnou ženy.

Obrazek


OBSAZENÍ:
Bláhová Iveta – Náčelnice sboru,Stará
Bláhová Žaneta – Dívka, Hlasatelka
Dohnal Jiří – Mladík
Hrušková Dana – Sousedka
Hrušková Hana – Stará
Hubatka Radek – Chremes

Obrazek


Karlová Jolana – Praxagora
Komůrková Lenka – Stará
Košíček Antonín – Sikon, Satyr, Stará
Lupačová Milena – Geusistraté
Málek Pavel – Blepyros
Rozehnal Jiří – Soused
Sbor:Hana, Irena, Marcela

 

 Obrazek

Hudba text:Slezáková E.
Hudba: Malý F.
Hudební doprovod: Zapletal L.
Kostýmy:Bláhová I.
Režie:společná
Scéna:Votrubec V.
Text sleduje:Tanevová M.
Sehráno: 3.Května 2008

.........................................................................................................................................................................

           Historické slavnosti k 600.výročí úmrtí             Hynka z Kunštátu a Jevišovic

Hynek byl synem Jindřicha z Poděbrad a Johanky z Rožmitálu. Na přelomu 14.a 15.století proslul svými loupežemi a drancováním Hynek z Kunštátu a Jevišovic, zvaný Suchý Čert. Stal se i hejtmanem na  Znojmě, které úhájil proti Uhrům a Rakušanům.....  Na jeho počest jsme ve spolupráci s místní radnicí upořádali 31.8.2008 slavnosti.

Obrazek

Obrazek

Lakomá Barka
Podle pohádky Jana  Wericha, scénář napsala Eva Slezáková

…Nic nesplete člověka tolik jako jméno vesnice. …Řekli by jste Dejvice, dej více! Tam se asi lidé předhánějí v rozdávání. Vůbec ne. Škrtili, škudlili a byli krkouni. …Nejlakomější držgrešle ze všech byla Barka, farářova kuchařka a to bylo všem známo. Nejenom že schraňovala šlupky od buřtů a šila z nich záclony… A téhle Barce povídá farář: „Co kdybychom to druhé prase dali…“. „Ani pomyšlení…!“. „Počkej, Barko! Myslil jsem na učitelovic, mají tolik dětí a nám jeden čuník stačí.“ …Je zajímavé, že přibližně v téže chvíli učitel došel k podobnému závěru: „Já mám hladovejch krků jako píšťal u  varhan a na faře jsou dva vepři a dva lidi.“ Dlouze se zamyslel a…

Obrazek

 

Masopust

7.2.2009 jsme již po 4-té uspořádali masopustní průvod po Jevišovicích. Sraz všech masek byl tradičně u Koménia odkud skotačící rej masek za doprovodu muzikantů prošel celé městečko.

Obrazek

Obrazek

Nejmladším účastníkem masopustního průvodu byla myška Magdalenka Viklická.

Maškarní ples

14.2.2009 náš soubor uspořádal první maškarní ples, který byl obohacen kulturním vystoupením našich členů. Parodie baletu Labutí jezero. Pro velký úspěch bylo toto vystoupení o půlnoci ještě jednou opakováno.

Obrazek

Obrazek

Děkujeme všem sponzorům za přízpěvek do bohaté tomboly a také  městu Jevišovice. 

ZAHÁJENÍ  PRÁZDNIN 

Obrazek

 

Obrazek

 

 

 

 

.

4.července 09 jsme se proměnili ve vodníly, čarodejnici, draka, princeznu, Ferdu mravence, pasáčka ovcí a zpříjemnily, nejden dětem, den plný her a zábavy. Vypomohli jsme tak městu s programem na zahájení prázdnin.  

Historické slavnosti po druhé

Obrazek

Jako minlý rok, tak i letos 29.8.2009 jsme nacvičily vystoupení na oslavy města a počest Hynka z kunštátu a Jevišovic pod vedením p.Rakušana a města Jevišovice.

MASOPUST  2010

Obrazek

DIVADELNÍ MAŠKARNÍ PLES

Obrazek

Obrazek

 Kaviár nebo čočka,
autor: Scarnicci Giulio - Renzo Tabusi

Slavná italská komedie Kaviár nebo čočka vznikla v polovině padesátých let. Hra je tragikomickým příběhem na první pohled obyčejné rodiny, která bojuje s existenční nejistotou, ale při tom nezapomíná snít a naplno prožívat své lásky i zálety. Svérázná postavička hlavy rodiny, věčného optimisty Leonida Papagatta, však příběh posouvá do zcela jiných rovin...

Hra nabízí humor, nečekané zápletky, ... . Je to veselohra vhodná pro diváka, který si do divadla nepřišel zapřemýšlet, ale ze srdce se zasmát a pobavit.

Obrazek

ZAHÁJENÍ PRÁZDNIN  

Zahájení prázdnin pro děti. Proběhl již tradičně v pohádkovém parku u Nového zamku. Účast dětí byla opravdu velká, a věříme, že si to společně s náma úžívali opravdu všichni.

Obrazek