Jdi na obsah Jdi na menu
 


HISTORIE 2011 -

                                                             HONORACE Z PASTOUŠKY

Komedie  M. Švandrlíka, která se odehrává během letní dovolené manželského páru. Humorná hra popisuje život na vesnici v 70 letech. Komedie nadsázkou zesměšňuje snobismus a negramotnost různých zbohatlíků, kteří zkupovali různé rozpadající se budovy mlýnů a  chalup. Lufťáci tedy zvelebují okolí. Hlavními aktéry jsou Trncovi (zelináři) a Urbáškovi (uzenáři) ti okolí své chalupy staví různé kýče v podobě vodotrysků, trpaslíků, zahradní besídku, atd.  Nastává také boj o místní márnici, která dosud nebyla zvelebena. zbourá ji starousedlík nebo ji koupí dentista Bernášek a nebo vše dopadne uplně jinak ?

p1010255.jpg

 

Na TÝ LOUCE ZELENÝ

Majitelka panství "Krásná skála", Alena Skalická, vrátí se po letech pobytu v cizině na statek, aby se sama ujala jeho vedení. Její strýc Skalický a ing.Jiří  Miláček, kteří až dosud statek spravovali, chystají slavné uvítání. Uvítací řeč má pronést hajný Štětivec. Nadlesní Eisenkuka ho zkouší. Štětivcova žena, hubatá Barbora, trne strachem, aby její Matěj neprovedl nějakou hloupost...

 Alena s sebou přivezla docenta Bulfínka, který má statky zmodernizovat. Dívka stroze odbude slavnostní přivítání a projeví nedůvěru k dosavadnímu způsobu hospodaření, což jí později Jiří vyčte. Docent Bulfínek se zamiluje do Hanči, dcery hajného Štětivce. Alena se Jiřím smířit nedokáže. Aby posílila jeho žárlivost, oznámí své zasnoubení s docentem, přestože on se uchází o jinou. Nakonec zamilovaní najdou k sobě cestu.?

 p1030232.jpg

 

Darmošlapky, aneb repeté hoši

Vypráví příběh zanedbaného sedláka Pamfila a jeho stejně zanedbaných kumpánů, jejichž bezstarostný život je narušen návštěvou příbuzných – rezolutních a vdavekchtivých žen, které mají zálusk mimo jiné i na jeho jmění. Pamfilo málem podlehne jejich nátlaku, aby se oženil se svou mladičkou neteří, ta je ale zamilována do mladého básníka, který mluví jen ve verších. Nakonec vše dobře dopadne, Pamfilo je přiveden k rozumu a mladí dojdou svého štěstí. 

 img_5858.jpg

Dědeček, aneb musíme tam všichni

Dědeček" je současná komedie o důchodci Mikuláši Ptáčkovi, který je pro nepřístojné chování vyloučen na dvacet let z domova důchodců. Problémy jeho nečekaného návratu do malého bytu řeší rodina tím, že jej umístí na chalupě v Masozobech. Po čase, když dědovi plní jedno z jeho nesmyslných přání - vezou mu nafukovací člun, naleznou dědu již "tuhého" Problém s převozem vyřeší šetrná rodina tak, že dědu naloží do člunu a na zahrádce auta jej převáží domů. Děda i člun po cestě samozřejmě spadnou, děda ožije a ocitá se u chaloupky paní Maruš, se kterou se kdysi "spustil" v domově důchodců. Protože se mu ale stýská po rodině, kam by se chtěl nepoznán podívat, převléknou se s přítelkyní za Mikuláše a anděla a vykonají v rodině mikulášskou nadílku, která nakonec přinese nečekané rozuzlení. Vše končí svatbou.

 

img_1100--2-.jpg

 

Postel pro anděla

Nestřílejte Pánu Bohu do oken nebo dopadnete jako Ludvík Mysliveček. Ten se v pozdních hodinách vrací v bujaré náladě domů z honu a najde za kuchyňským stolem podivného návštěvníka. Je to jeho anděl strážný, který byl svým svěřencem postřelen do křídla a který se rozhodne porušit všechny zásady, kterými se mají andělé strážní řídit. Pro svého svěřence se zviditelní a odmítá jej opustit, dokud nebude vyléčen. A tak Ludvíku Myslivečkovi začínají potíže, jako by jich neměl dost s dcerou Dianou, která se jako na potvoru zamiluje. Ludvík musí vyřešit, kam anděla uloží a jak jej bude léčit. Neví si moc rady, a tak vše konzultuje s veterinářem a farářem. Nakonec všechno dopadne tak, jak je zvykem ve správné komedii. Dcera Diana se bude vdávat za Vítka Pytláka, manželka Poldina Myslivečková upeče bramboráky a Ludvík Mysliveček spraví postel.

 

 

 

JAK ZAČALA A ZKONČILA TROJSKÁ VÁLKA,

ANEB

KONEC KUŘÍCH OK NA OLYMPU

Bohyně Hera, Athena a Afrodité, aby zahnaly nudu na Olympu, vymyslely soutěž Miss Olymp o nejkrásnější bohyni. Zeus, kterého trápí kuří oka a vrtochy bohyň, jim jejich návrh posvětí. Sám bez kouzelné řehtačky, kterou mu schovala Hera, nic nezmůže. Bohyně  postupně navštíví Parida, který žije osamocen na hoře Idě a který má rozhodnout o vítězce soutěže, a snaží se ho sliby přesvědčit aby zvolil právě ji. Navštíví ho i Zeus a marně se ho snaží přesvědčit, aby se této pocty vzdal. Paris rozhodne, že nejkrásnější bohyní je Afrodité, která mu slíbí krásnou Helenu, ženu spartského krále Menelaa. Ten žije ve svém paláci obklopen symboly fotbalové Sparty a je navíc žárlivý na svou ženu. Afrodité mu pomocí lsti jeho ženu odvede k Paridovi, který ji unese do Troje. Uražené bohyně Hera a Athena se snaží Menelaa přesvědčit aby vytáhl proti Troji. Ten  se však zamiluje do Afrodity a na Helenu nemyslí. Teprve když bohyně dokáží, že Afrodité je příznivkyní Troje a Slavie, Menelaos Afroditu zapudí a vytáhne do boje proti Troji. V závěru hry nalezne Zeus svoji kouzelnou řehtačku, pomocí níž se zbaví kuřích ok, vynutí si poslušnost bohyň, ale nezabrání již zničení Troje. Menelaos si tak může odvézt spartanskou královnu Helenu.

 

img_2493upr.jpg

LÁZEŇ PERLIVÁ

Patrick Haudecoeur

Proslulé kvalitou svých pramenů očekávají slavné lázně „Frou Frou les Bains“ horečnatě začátek nové sezony. Když tu najednou dochází k nepředstavitelnému: dojde voda! KATASTROFA!!!

Personálu v čele s ředitelem se zmocňuje zděšení! Do této zoufalé situace se začíná sjíždět panoptikum prvních lázeňských hostů.

p1070125.jpg